اخبار شبکه افق| آرزوهای بزرگ بانویی به نام «مژگان»/ اجرای «گوهرشاد» با حضور زینب ابوطالبی

تاریخ انتشار: 24 تیر 99- 14:13 0

«مژگان» مستندی درباره فعالیت های بانویی معلول به همین نام در راستای کارآفرینی برای دیگر معلولان، سه شنبه 24 تیر روی آنتن شبکه افق می رود.

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون افق تحلیل، مژگان زینی وند بانویی است که کارآفرینی آن هم برای قشر خاصی از اجتماع را به عنوان یکی از هدف های زندگی اش برگزیده و می خواهد همان راهی که خودش رفته، آنها نیز طی کنند و به موفقیت برسند.

او زنی فعال و پرانرژی است که دچار معلولیت است ولی این مشکل، مانع تحقق آرزوهایش نشده و حالا او یکی از موفق ترین افراد کشورش به شمار می رود، حالا تصمیم گرفته همین مسیر را پیش پای دیگر معلولان بگذارد و یاری گرشان باشد تا آنها هم بتوانند در این راه به موفقیت برسند.

مستند «مژگان» روایتی است از زندگی خانم زینی وند که از ناحیه یک‌چشم نابیناست، او تا مقطع کارشناسی ارشد تحصیلاتش را ادامه داده و حالا مدیرعامل CBR (موسسه توانبخشی مبتنی بر جامعه) شهرستان دره شهر ایلام است، موسسه‌ای که در راستای شناسایی و توانمندسازی معلولان فعالیت می‌کند.

«مژگان» به نویسندگی و کارگردانی طالب ریماوندی را می توانید سه شنبه 24 تیرماه ساعت 17:30 و تکرار آن را ساعت 8:30 روز بعد از شبکه افق تماشا کنید.

**سپاهی که همیشه «مرهم مردم» است

مستند «مرهم مردم» بررسی اقدامات سپاه پاسداران در ارائه امکانات بهداشتی و درمانی از زمان جنگ تا امروز، سه شنبه 24 تیرماه از شبکه افق پخش می شود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر اساس وظایف ذاتی خود، همواره در کنار مردم بوده، چه آنجا که جنگ سخت و وحشیانه دشمنان علیه ملت در جریان بود و چه در دوران سازندگی و سال های بعد از جنگ تا امروز.

مستند «مرهم مردم» روایتی است از اقدامات سپاه پاسداران در ارائه امکانات بهداشتی و درمانی از زمان جنگ تا امروز، به ویژه در دورانی که شیوع بیماری کرونا، کار را بر بسیاری از مردم سخت کرده و بر مشکلات آنها افزوده است.

این مستند کاری است از مسعود دهنوی که سه شنبه 24 تیرماه ساعت 20 و تکرار آن ساعت 3:30 بامداد روز بعد از شبکه افق پخش خواهد شد.

**آرزوهای یک دختر پروانه ای

مستند «فقط خدا می بیند» درباره زندگی و مشکلات دختری که به بیماری پروانه ای دچار شده، سه شنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

ریحانه دختری است که دچار بیماری پروانه‌ای شده ولی همچنان امید در چشمان او و پدر و مادرش موج می‌زند.

داستان زندگی ریحانه، دستمایه ساخت مستندی است به نام «فقط خدا می بیند»، در این مستند زندگی روزمره او و خانواده اش به تصویر کشیده شده، مشکلاتی که شاید برای خیلی ها باور نکردنی باشد.

این مستند را می توانید سه شنبه 24 تیرماه ساعت 18 و تکرار آن را ساعت 14:30 روز بعد از شبکه افق تماشا کنید.

**بانوی جهادی مهمان «گوهرشاد» می شود

دومین قسمت ویژه برنامه «گوهرشاد» با حضور زهرا امینی، از شبکه افق پخش می شود.

ویژه برنامه «گوهرشاد» با مشارکت موسسه رسانه های صوتی و تصویری در شبکه افق سیما تولید شده است.

این برنامه در هشت قسمت و با اجرای زینب ابوطالبی از یکشنبه هفته آینده هر شب روی آنتن می رود.

گفت وگو با بانوان شاخص در حوزه خانواده و اجتماع، محور اصلی برنامه تلویزیونی «گوهرشاد» خواهد بود همچنین در بخش های مختلف به موضوعات تاریخی از مثل واقعه مسجد گوهرشاد هم پرداخته می شود.

در دومین قسمت، زهرا امینی مبلغ و مدرس علوم دینی و نهج البلاغه به زبان انگلیسی و پایه گذار یک گروه جهادی مهمان برنامه می شود؛ او علاوه بر این حجم از فعالیت های بیرون از خانه، مادر دو فرزند هم بوده و تربیت آنها را هم بر اساس اصول دینی انجام می دهد.

گوهرشاد، سه شنبه ها ساعت 19 و تکرار آن ساعت 13:30 روز بعد از شبکه افق پخش می شود.

انتهای پیام/ 


منبع: فیلم

برچسب ها:
دیدگاه خود را در مورد این نوشته بنویسید.