زندگینامه شهید حاج قاسم سلیمانی

سردار سلیمانی
تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 99- 20:00 0

کتاب زندگینامه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان سرباز ولایت توسط انتشارات قاف اندیشه منتشر شد.

کتاب زندگینامه سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی با عنوان سرباز ولایت توسط انتشارات قاف اندیشه منتشر شد.

این اثر در دویست صفحه بوده و برای اولین بار به بازگویی زندگی و ناگفته‌های سردار شهید شلیمانی پرداخته و از سلوک عملی و رشادت‌های وی سخن گفته است.

سرنوشت زندگی جوانی که به عشق حاج قاسم و مکتب فکری وی راه را پیدا کرده و زندگی معنوی انتخاب نموده بخش دیگر این اثر است که به صورت داستان کوتاه ارائه گردیده است.

مرتضی کرامتی مشکینی که قبل از آن کتاب‌های مختلفی از وی به زیور طبع آراسته شده و کتاب‌های وی به زبان ترکی استامبولی چاپ شده نویسنده این کتاب فاخر است.

کتاب سرباز ولایت به ناگفته‌هایی از حسن و خلق سردار اشاره نموده و جایگاه وی را در دنیا و رسانه‌ها یک شخصیت و لیدر محبوب ارائه نموده است.

با مطالعه این اثر علاوه‌بر رشادت‌ها، خدمات، زندگی نظامی و شخصی سردار آشنا خواهید شد بلکه به زندگی عرفانی و سیر و سلوک سردار نیز آشنا خواهید شد که بخش اعظم آن برای اولین بار مطرح منتشر می‌شود.

انتشارات قاف اندیشه با چاپ این اثر علاقه‌مندان را به مطالعه این سردار نام آشنا سوق میدهد و این اثر با قطع رقعی و صفحه آرایی گرافیکی به کار خود خاتمه داده است که صفحه آرایی و طرح جلد این اثر نیز توسط مهدی نیک‌نظام صورت پذیرفته است.

گفتنی است؛ در گوشه‌هایی از این اثر فاخر چنین آمده است:

زندگی انسان‌های بزرگ از آن‌جایی آغاز می‌شود که به عالم ملکوت ایمان داشته و خدا را در زندگی اصل قرار داده، و با سیر و سلوک عملی به لقا الله دست یافته‌اند.

از نگاه عرفا اهداف نهایی عالم خلقت رسیدن به لقا الله است و هر کس در این نشا توانست با مجاهدت نفسانی به آن درجه نائل آید به لذات مافوق دست یافته و به اهداف خلقت و بندگی دست می‌یابند.

به تعبیر یکی از عرفای ربانی، انسان‌هایی که در این عالم خودشان را درست نکرده‌اند در عالم برزخ باید مراحل خدا شناسی را تحصیل نمایند و به همین منظور شب موقع تحصیل مردگان است و رفتن به قبرستان در این موقع مکروه است.

بنابراین زندگی با تحصیل حاصل به اهداف مد نظر نائل می‌شود و آن یا مجاهدت نفسانی به دست نمیاید.

زندگی سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی عارفانه بوده و عاشقانه سپری شده و سال‌ها با مجاهدت نفسانی برای رسیدن به لقا الله بوده است.

گریه‌ها و زمزمه‌های عارفانه وی و خلوت‌ها و شب‌نشین‌های سردار، چه غوغایی در این عالم درست کرده بود و چه لذت‌هایی با معبود برده و عاشقانه به مناجات و نجوا پرداخته بودندو در تاریخ نیر همه این‌ها ثبت و تاثیر معنویات وی تا ابد در این عالم ماندگار خواهد شد.

دیدگاه خود را در مورد این نوشته بنویسید.